Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Giorgio Armani есен / зима 2016

Модната недела во Милано отсекогаш била место полно со нови модни новитети, а Џорџо Армани е бренд чија нова колекција се очекуваше со нетрпение.

Од она што Giorgio Armani ни презентираше за есен / зима 2016 дојдовме до заклучок дека оваа колекција е прилично темна, сината боја доминираше во сите модни додатоци и комбинации.
Дизајнерот овој пат сакаше да ни покаже дека колекцијата во исто време може да им се допаѓа и на на мажите и на жените па за таа цел моделите продефилираа во машко-женски парови и изгледаа совршено.

Колекцијата е разновидна и содржи различни модни парчиња, како што се палта, јакни, панталони, чизми, џемпери и очила. Сите модни аксесоари се изработени од издржливи и квалитетни материјали, затоа можете да бидете сигурни дека овие есенски комбинации ќе ве заштитуваат од студ и врнешливи денови.
Доколку сакате да ја дочекате следната есен сезона во стил, тогаш оваа колекција е вистинскиот избор за вас.

 

 Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...