Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Fendi пролет / лето 2016

Модната куќа Fendi отсекогаш била синоним за квалитет, традиција, експериментирање и креативност во областа на модата.

Кампањата за пролет / лето 2016 година е симбол на луксуз и авангарда. Цветниот мотив е тема на целата колекција во комбинација со кожа, крзно и современи материјали. Кратки фустани, јакни, бунди, чанти и други модни додатоци се само дел од модните парчиња кои ја претставуваат модерната Fendi жена за претстојната сезона.

Sudar mode i cveća u najnovijoj Fendi kampanji

Sudar mode i cveća u najnovijoj Fendi kampanji

Sudar mode i cveća u najnovijoj Fendi kampanji

Sudar mode i cveća u najnovijoj Fendi kampanji

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...