• Сподели на:

Falabella од Stella McCartney

___

Фалабела стана заштитен знак на секоја колекција на популарната британска дизајнерка Стела Меккартни.

Таа секоја сезона се менува, добива нови принтови и бои, но идејата останува иста: се работи за торба направена од вештачки материјали, која се носи на различни начини и апсолутно секаде.

Ова е торба која се комбинира со тенот, се носи на црвениот тепих, а за нејзината популарност сведочи и листата на познати дами кои ја прошетале оваа торба. Меѓу нив е и Кејт Мос, Ријана, Викториа Бекам и многу други.


Оставете коментар

___