Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Есенска кампања на Cesare Paciotti

Луксузниот италијански бренд Cesare Paciotti ја претставија најновата кампања за сезоната есен/зима 2015 со Justice Jostin и Sara Sampaio, кој го потпишува со познатиот фотограф Mariano Vivanco. Пред металик сива позадина, познатите супермодели носат смели колекции од апарел колекцијата, со Paciotti моделите од прва линија.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...