Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Елеганција и класика од Gucci

Помеѓу представените пред есенски колекции за 2013 година, рака на срце можеме да ја именуваме најновата од Гучи како наш фаворит. Секое едно парче, аксесоар или целосен стајлинг зрачи со апсолутен стил и женственост, зачинети со доза дрскост.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement