Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ексклузивна Versace колекција за Riachuelo

Модната куќа Versace изработи ексклузивна колекција женска облека и модни додатоци за бразилската стоковна куќа Riachuelo. Како заштитно лице се појавува прекрасната Андриана Лима. Погледнете ги фотографиите изработени од Mert & Marcus и рекламното видео, кое за момент ќе ве врати во 80тите.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...