Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Дрес кодот на Knapp: Шик од 40-те

Модниот бренд Knapp повтрно ја докажа својата класа, оставајќи не без зборови со фантастичната есен – зима колекција за 2012 – 13 година. Новите модели на брендот беа представени наскоро и повторно ги оправдаа очекувањата за квалитетна мода, каква што македонската жена дефинитивно заслужува.

Линијата зрачи со чувство за апсолутен аристократизам, зачинет со солидни дози стил, женственост и ретро класика. Основната тема во колекцијата е базирана на милитари стилот.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement