Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Dolce & Gabbana – сино како небото, црно како мистерија и бои за свежина

И оваа пролет Dolce & Gabbana изненадуваат со оригинални модели кои покрај својата екстравагантност го задржуваат и класичното емитување и може да го задоволат вкусот како на ексцентричните, така и на конзервативните дами.

1

 

2

 

Прв впечаток оставаат фустаните во боја Cornflower Blue. Како што укажуваат и моделите кои ги презентираат  овие креации , се чини дека тие се насочени кон жените со светол тен – руса коса, сини очи и млечна кожа.

3

 

4

За потемните дами дизајнерите нудат модели во боја Lemon Chiffon. Познато е дека овој потпол тон овозможува повеќе мекост во емитувањето на бринетите.

 

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...