• Сподели на:

Дизајнерски фаворит на летото- кломпи

___

Кломпите се омилени меѓу дизајнерите веќе неколку години, но само ова лето имаа можност да ја добиат позицијата која им припаѓа.

Со нив се чувствувате удобно, тие може да бидат секси, практични и имаат се што очекувате од летни обувки. Тие се носат на многу различни начини, затоа што тие го имаат тој ретро шик дух, кој едноставно мами добри стилски комбинации.Тори Bурч,  Проенза Шоулер и Келвин Клајн, се само некои од дизајнерите кои ги презентираа своите кломпи на пистите , а Сиена Милер, Соланџе Ноулс и Миранда Кер ги прошетаа на модните метрополи. Дали сте за  оваа нова авантура, кога станува збор за изборот на летни чевли?


Оставете коментар

___