• Сподели на:

Dior Pre-Fall 2015

___

Сидни Толедано, извршната директорка на модната куќа Dior рекла дека овој пат сакала да направи колекција за секојдневната жена, жена која има дечко, која има домашен миленик и вила покрај море.

Користени се различни врсти на памук и сите креации се во главно направени до колена или испод, чизми со платформа во разни бои кои совршено се вклопуваат и даваат доза на оригиналност.


Оставете коментар

___