Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Детска колекција на облека со потписот на Анџелина Џоли и Стела Макартни

Стела Макартни неможела да оддолее на новиот филм на Џоли, па во соработка со неа дизајнирала лимитирана колекција на детски волшебни фустанчиња, кратки пантолончиња и патики.

Познатата холивудска глумица Анџелина Џоли решила да ги здружи силите со Стела Макартни и тимот на Дизни и заедно осмислија линија на детска облека која е инспирирана од најновиот филм на Анџелина Мaleficient.

Stella McCarthey 2

Добро, не е баш неочекувано земајќи во предвид да Анџелина е сестрана жена ама и мајка на шњст деца. Во секој случај, британската дизајнерка и Џоли се потрудиле да направат крајно симпатични, луцкасти модели.

Додека на  Аџелина и Стела ова им е прва соработка, Стела и Дизни соработуваат веќе по трет пат. Првиот пат, британската креаторка осмисли кампања за Бамби ликовите (2009), додека пред 4 години направи колекција на накит заедно со Дизни тимот за филмот Алса во земјата на чудата. “Секогаш сум била фан на цртаните филмови од Дизни фамилијата, како и мојата мајка која ми ги пушташе постојано. Кога ми се отвори прилика да работам костими, посебно кога Анџелина ме викна на сет, бев одушевена и веднаш се согласив,“ Изјавила Стела за порталот WWD.

Stella McCarthey

Комплетната колекција ќе биде во продажба од април, месец дена пред премиерата на филмот Maleficent  која е закажана за 30 мај.

Во колекцијата ќе има осум различни модели, од светликави, виолетови принцез фустанчиња, преку маици со лик на змеј до детски сандалчиња и патичиња за деца од 4 до 14 години. Цените ќе се движат од 75 до 185 долари, а 10 проценти од продажбата ќе оди во фондот SOS Children’s Villages (СОС детско село), организација која се занимава со вдомување и грижа на незгрижени деца.

Хумано и убаво! Идеална комбинација

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...