Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Десет фармерки од Бершка

И покрај тоа што овој бренд во последните неколку сезони се повторува, мораме да признаеме дека нивните фармерки за есен 2015 позитивно не изненадија. Култниот шпански бренд има подготвено неколку модели кои ќе ги задоволат сите вкусови. Тука мислиме и на девојките кои ја сакаат спортската „скејт“ мода и рокерската класика, но и на модните егзибиционистки кои сакаат да бидат во центарот на вниманието со своите шик „street style“ комбинации. Погледнете!

 

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...