Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

ДЕБИТАНТНА ЖЕСКА ЛИНИЈА НА NORSE PROJECT

Од нивната прва колекција во 2009, Данскиот бренд Norse Project станале се подобри и подобри. Осигурувајки го местото како еден од најдобрите брендови за мажи, се одлучиле и за женска колекција и тоа во колекцијата за есен/зима 2015.  Дебитантната женска линија има препознатлив Norse сензибилитет и естетика. Како што можете да видите, андрогено е збор кои продавниците на оваа линија го користат во комбинација со војни и работнички парчиња. Колекцијата  ќе биде достапна на пазарот од јули 2015.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...