Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Цветни фустани кои ќе се носат оваа есен

Лелеави цветни фустани со должина под колена, закопчани до врат со високи или кратки чизми на платформа во стилот на 90-те ќе се носат оваа есен.

Цветниот принт е неизбежен во колекциите за оваа есен. Луксузните дизајнерски куќи за наредната сезона подготвуваат опуштена силуета, долги модели и лелеави материјали.

Долгите ракави се задолжителни како и строгото закопчување до врат.

Фустаните од овој тип најдобро се сложуваат со високи чизми или пак кратки на висока платформа.

Разгледајте ја галеријата и пронајдете ја вашата инспирација.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...