Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Цветен венец – трендсетерките сакаат украси за косата

Главен аксесоар за фестивалската сезона и оваа година е во мода…

Пролетта стигна и со неа време е малку да го развеселиме и својот изглед. Понекогаш се доволни најмали ситници, како што се интересни обетки, нараквици или во овој случај – цветен венец.

Ако користите правилно цвеќе за венец, кога не го носите чувајте го во фрижидер за да ви трае подолго. Исто така, помалите цветови подолго траат отколку од оние со големи цветови како што се сончогледод и ружите.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...