• Сподели на:

Црното е IN

___

Независно дали е свила, моќна кожа или потопло парче како крзно, секој материјал ја сака црната боја. Оваа сезона се доведува во предност со црвената како водечка боја. Црната е вечна, елегантна и гламурозна, трпи масивни парчиња накит, впечатливи штикли и шарени ланчиња.

Пет базни парчиња на секој стил ќе додаде женственост, драматичност и таинственост, а предност е црниот капут, фустан, фармерка и здолниште е лесна прилагодба со сите останати парчиња облека.

Во фотогалеријата издвоивме клучни црни парчиња облека и прилагодби на кои начин да се носат, а да се избегне монотонијата која сите се плашат кога е во прашање црната боја.


Оставете коментар

___