• Сподели на:

CHANEL- Колекција Есен/Зима 2016/2017

___

Chanel - jesen/zima 2016/17

Chanel колекцијата есен/зима 2016/2017 не враќа назад во времето кога се претставуваа колекциите мошне екстравагантно.

Одамна, се организираа луксузни модни ревии на кои присутните максимално уживаа. Карл Лагерфелд овај пат ни претстави приземна презентација на модата, која моментално доминира во Париз, како потсетник на феноменалното претставување на овој моден бренд.

Широкиот спектар на бои од кои се состои оваа негова колекција, почнувајќи од светло сината и розевата боја  и се прикажаа многу нови украси и детаљи од тексас. Може да се забележи дека сосатвен дел од оваа колекција се јавачките чизми и други модни детаљи во ист стил. Поглднете ја галеријата и видеото и ќе ги видите комбинациите кои ние ви ги претставуваме како најдобри од таа ревија.

 


Оставете коментар

___