Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Celebrity Style: На која дама најдобро и стои црвената боја?

Без оглед на тоа што пролетните модни трендови диктираат пастелни тонови, овие познати дами се одлучија за класична црвена боја и женствен look.

Сексапилен look на црвениот тепих одбраа Александра Амброзио, Марго Роби, Скарлет Јохансон и британската прнцеза Кејт Миделтон.

На која дама најдобро и прилега црвената боја?

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...