Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Calvin Klein со глобална кампања

Calvin Klein повторно ги спојува Justin Bieber и Kendall Jenner во неговата најнова пролетна кампања. 
Ова дуо , заедно со други ѕвезди , музичари , модели , актери и актерки , се соблече пред објективот на фотографот Tyrone Lebon. За прв пат модна куќа ги вклучува сите колекции, Calvin Klein Collection, Calvin Klein Platinum, Calvin Klein, Calvin Klein Jeans i Calvin Klein Underwear, во една глобалната кампања.
Како што ознавме во кампањата ќе се појават Kendrick Lamar британски уметник , музичар и режисер, како и Fetty WAP, уметник кој беше номиниран за Греми награда.

Исто така во оваа кампања ќе
учествува и данскиот уметник Klara Kristin, хип-хоп артист Joey Bada$$ , австралиската актерка и модел Abbey Lee Kershaw, британскиот модел и активист Adwoa Aboah , холандски сликар , автор и модел Saskia de Brauw, инди изведувачката Destiny Frasqueri и корејски модел Sung Jin Park.

Calvin Klein - globalna prolećna kampanja

Calvin Klein - globalna prolećna kampanja

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...