Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Burberry револуција: Kако изгледа модерното палто?

Новиот, сензуален стил е совршен за музата на 21 век, подготвена лежерно да го нагрне рачно насликаното платно и да тргне да го освојува светот .

Сериозниот и строг мантил на кој бевме навикнати на модната куќа ” Burberry “, минатиот викенд, се претвори во лесен капут како направен од органдин, на кој импресионистите ги насликаа своите најголеми дела.

Ревијата која Кристофер Бејли,  генералниот директор на  Burberry и клучен креативец, ја оркестрираше за Лондонската Модна недела е и неговиот настап на 17 февруари 2014, беше вистински чекор напред во споредба со она што е видено на пистите во последните сезони. Очигледен авантуристички апетит, велат сите, во согласност со основниот дух на брендот, а “Blооmsbury Girls” како што е името на ревијата -го донесоа духот на писателите, уметниците и мислителите кои биле врвни арбитри на естетиката на почетокот од минатиот век. Рачно насликани материјали, лежерни кроеви на капути, драпирани форми… облечете се со вашите омилени парчиња облека и дојдете со нас на ревијата … фотографиите се во галеријата!

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...