Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Боите на совршениот офис стил

Стилистите веќе ја одбраа палетата од бои за бизнис гардеробата.

Шминката и облеката треба да бидат во хармонија, но има некои нијанси кои едноставно треба да исчезнат од вашиот официјален стил.

Белата гардероба се смета за универзална. Црната и темносината се прекрасен избор за секоја прилика, како за цел ден во канцеларија, така и за работен ручек или бизнис вечера.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement