• Сподели на:

Blake Lively софистицирана и во ретро комбинации на Gucci

___

Младата холивудска икона на стилот, Blake Lively после паузата повторно се фати за сценарио и почна да го снима филмот ‘’The Age of Adaline’’,  во кој ја игра главната улога, рамо до рамо со Harrison Ford.

Blake-Lively-FAN-Gucci-600px

Филмот кој во едно ги спои драмата и романсата, го претставува главниот јунак  Adaline, која на 29 години доживува сообраќајна несреќа, после која престанува да старее. Бидејки случувањата се во првата половина на минатиот век, гардеробата на главниот јунак се во ретро стил и софистистицирани. Сите креации кои ги носи Blake во филмот се со потпис на нејзината омилена модна куќа Gucci.

121812-blake-lively-gucci-623

Како права амбасадорка на брендот Gucci, младата глумица до сега ни прикажа неколку капути и фустани, докажувајки како овие безвременски парчиња облека совршено функционираат во сите модни декади.

Blake Lively in the Park with Gucci Bag


Оставете коментар

___