Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Бидете убави и нежни во бело: Бојата која е избор на многу дизајнери за оваа пролет

Белата боја е совршена за топлите пролетни и летни денови, како и за прекрасни лесни комбинации… Освен тоа, за топлите денови нема подобра гардероба од белата, која максимално го одбива сонцето. Модните креатори повторно се одлучија да си поиграат со различните видови на материјали, модели и примероци, со цел да создадат интересни бели лежерни и полуформални парчиња гардероба кои сигурно ќе ви се допаднат.

Хит е чипката извезена на полупроѕирни, лесни материјали, но и воопшто свиленкасти, по можност природни материјали, кои сигурно ќе бидат совршени за летните горештини.

Погледнете ја нашата галерија и инспирирајте се :

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...