Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Бидете романтични. Носете балетанки

Чевлите со највисока потпетица ги губат своите позиции оваа пролет. Многумина мислеа дека модата на високите потпетици никогаш нема да одмине, но денес сме сведоци дека нивната популарност постепено се намалува. По прв пат за време на модната недела во Лондон се појавија модели на ниски чевли. Светски познатиот дизајнер Роберто Кавали објасни дека модата на чевлите од типот “балерини” допрва ќе го освои светот.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...