Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Белиот капут е ИН

Оваа година најмодерни се капутите во светли нијанси, а најтренди е оној во бела боја.

Со белиот капут ќе изгледате гламурозно, богато префинето и софистицирано, како дамите од големото друштво, но и како трендсетерка која се држи до својот стил без оглед на временските прилики. Стилизирајте го со големи црни наочари, ракавици и високи потпетици, а доколку сакате да изгледате поопуштено и casual, со белиот капут носете фармерки, овер-сајз џемпери и рамни чевли.

Погледнете ја галеријата и пронајдете инспирација.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...