Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

BALENCIAGA pre-fall 2014

Колекцијата е претставена со структурни силуети во комбинација со парчиња облека со одредена доза спортска естетика. Палетата на црна, бела и сива боја ни претставува едноставни и елегантни линии на оваа колекција, со форми на кожурец. Јакните и палтата се направени од волна, со детали налик на крила и мрежа.  Што се однесува на вечерната гардероба, Ванг дизајнираше црн свилен фустан, во чест на основачот на брендот, Кристобал Баленсијага, која претставува неприкосновен луксуз и елеганција.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...