• Сподели на:

Атрактивни и удобни: Колекција од женски патики за оваа есен

___

Иако голем број жени и ова годишно време високите потпетици, патиките се предлог избор на модната индустрија.

Благодарение на дизајнерите, сега практичните обувки можете да ги комбинирате буквално со сè – од макси фустани, кратки фустани,  до палто и панталони…нема гардероба со која нема да можете да усогласите еден пар удобни патики.

Со оглед на тоа што се ближат студените денови, патиките со крзно или подлабоките модели ќе ја задржат топлината на нозете, а предност даваме на изборот на вино бојата, која и оваа година ќе биде апсолутен хит.

Еве неколку предлог комбинации.


Оставете коментар

___