• Сподели на:

Armani Privé 2016, виолетова ера

___

Џорџо Армани создаде една прекрасна колекција, која е понудена во палета нијанси на виолетова боја. Користењето на овие бои ја прави колекцијата толку шармантена, што сме убедени дека ќе остави белег во историјата на брендот.

Од бисери и лепршави детали до фустани со истакнати корсети, Armani Privé претставува кохезија на различни елементи кои совршено ја отсликуваат претстојната сезона.

Модната ревија на која Џорџо ја претстави Armani Privé не потсетува на гламурозните холивудски филмови од четириесеттите години и претставува вистинско уживање за сечии очи.

Armani Prive - period ljubičaste

Armani Prive - period ljubičaste

Armani Prive - period ljubičaste

Armani Prive - period ljubičaste

Armani Prive - period ljubičaste

Armani Prive - period ljubičaste

Armani Prive - period ljubičaste

Armani Prive - period ljubičaste

Armani Prive - period ljubičaste

 

 


Оставете коментар

___