Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

5 начини да носите бела кошула

Белата кошула е, покрај малиот црн фустан, навистина основно парче гардероба кое обавезно морате да го имате во вашиот гардеробер. во зависност од тоа со што ќе ја искомбинирате, таа е идеална како за преку ден така и за навечер.

Со фармерки

foto: thinkstock

Со кратко здолниште

foto: thinkstock

Со здолниште од типот “молив”

foto: thinkstock

Со кожно здолниште

foto: thinkstock

Со долго здолниште

foto: promo

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...