Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

25 начини како да го збогатиш стајлингот со шал

Надвор времето е прилично студено, а така и ќе продолжи уште долго…но пак од друга страна студеното време си има свои модни предности. Време е за нашиот омилен аксесоар – шалот! Го обожуваме – небаре е само едно убаво парче платно, а е способен да придаде еден сосема нов и истенчен изглед на комбинацијата. Ние кои сме тотални фанови на шалот, останавме без зборови кога видовме колку многу варијанти на врзување постојат. И така, наместо да ви прераскажуваме, решивме визуелно да ви го претставиме истото.

Ви подготвивме едно неверојатно видео! Спремни ли сте?

httpv://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5LYAEz777AU#!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement