Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

20 незаборавни комбинации на Кери Бредшо

Додека чекаме одговор дали славната екипа ќе направи трето продолжение на филмот, одлучивме да ги резимираме најдобрите комбинации на гардероба што легендарната Кери ги носеше во 6те сезони.

Кери ја сакавме во пакет, а тој пакет ја опфакаше и нејзината гардероба. Кери беше и остана трендсетерка во светот на телевизиските серии.

Тешко е со еден збор да го опишеме нејзиниот стил: храбар, провокативен, тренди, урбан, ексцентричен, поинаков… но каков и да е, Кери успеваше на го носи на најдобар можен начин.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...