• Сподели на:

12 пролетни парчиња кои никогаш не излегуваат од мода

___

Трендовите доаѓаат и поминуваат, но некои работи никогаш не излегуваат од мода… како овие 12 пролетни парчиња. Ова се работите кои секогаш мора да ги имате во плакарот:

Мантил

Пролетта секогаш бара убав мантил за врнежливи или ветровити денови.

 1zara-490x607

Маица со V отвор

Не можете да згрешите со црна, бела или сива класична маица со кратки ракави која има V отвор.

 2mango

Повеќенаменска чанта

Треба некаде да ги ставите сите работи кои ви се потребни во текот на денот.

 3hm

Лесна тексас кошула

Оваа е лежерна варијанта на класичната свилена кошула која е клучна за неформални активности.

4pb-490x532

Подпетици со кожа боја

Нијанстаа на кожа боја ги издолжува нозете и добро изгледа со сите комбинации и стилови.

 5bershka-490x627

Личен привезок

Без разлика дли ностие огрлица со свои иницијали, име или некој симбор, одберете ја онаа која го дефинира вашиот стил.

 6stradivarius

Нови фармерки

Добар пар фармерки мора да бидат дел од вашиот плакар.

 7hm

Металик сандали

Металик добро се комбинира со сите комбинации.

 8zara-490x363

Едноставна туника

Модерна и професионална, туниката е паметен избор за секоја сезона.

 9hm

Пилотски очила за сонца

Заштитете ги очите и заокруѓете го изгледот со пилотски очила за сонце.

 10yason

Чанта за излегување

Место секогаш да носите голема торба, кога ќе излезете одлучите се за елегантна мала чанта.

 11stradivarius

Набрано здолниште

Женствено, набрано здолниште ја обележува пролетта.

12mango


Оставете коментар

___