• Сподели на:

11 работи кои не смеете да ги кажете на љубител на чевли

___

Кога ќе се помисли на жена која импулсивно купува чевли бидејќи не може да го змисли својот плакар без минимум 20 пара чевли, сите во глава ја имаме Кери Бредшо, нели? Но не сме ли сите по малку Кери, бидејќи нема девојка која не е луда по чевли.

 

Ма какви чанти, мантили, шешири или наочари. Чевлите се ultimate фетиш. Салонки, сандали, чизми, балетанки, патики… било кој модел во било која боја или материјал. Од чевли никогаш доста.

 

И чевлите никогаш не се само чевли. Затоа морате да припазите кога зборувате со некој фанатик кога се во прашање чевлите. Полека, да не разбудите вулкан од емоционални реакции.

 

За да ви помогнеме, подготвивме 11 работи кои не смеете никако да ги кажете.
Зошто мора да имаш 3 исти модели во различни бои?

3

 

Треба да носиш удобни чевли.

10

 

Зарем тие ти се навистина потребни?

9

 

Зарем не те болат нозете кога одиш во нив?

8

 

Овие и на попуст се прескапи. Не си луда да ги купиш?

7

 

Купи уште еден пар. Последните уште не ти се исплатени.

6

 

Не сум те видела во тие со години… можеби треба да ги дадеш на некој.

5

 

Колку точно чевли имаш?

4

 

Надвор врне, зарем не се плашиш дека ќе ги расипеш?

2

 

Кери Бредшо не е вистинска личност, знаеш. Затоа не мораш да ја копираш во се.

11

 

Твоето стапало ќе изгледа ужасно кога ќе остариш бидејќи ги носиш сите тие неудобни чевли.

1


Оставете коментар

___