Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

10 идеи како да носите шал (Видео)

Неверојатно е колку многу различни начини за носење и врзување на шал можат да се измислат! Досега сме ви покажале какви ли не варијанти, но секогаш се покажува дека има уште што да не изненади. Како на пример ова видео.

Во него ќе видите 10 идеи како да носите топол есенски шал. Некои од нив ни се доста познати. Но има и одлични погодоци кои вреди да се пробаат. Ние сигурно ќе пробаме барем 3 овие денови!

Навистина е зачудувачки како само со еден шал секоја девојка може да ја промени својата визија. Нели, девојки? Може да го разбранувате обичниот фустан, џемпер или блуза.

Погледнете го видеото и изберете ги идеите кои најмногу во одговараат на стилот!

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...