Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети за врска

Ако сакате среќен маж, мора да го поседувате ова…

Постојат различни карактери на мажи, а со тоа и различни начини на кои можете мажот да го направите среќен.

Величествено тело
Повеќето мажи сакаат да се фалат со изгледот на својата партнерка. Тие се горди на нејзиниот изглед и сакаат да го поделат тоа со целиот свет (тука не спаѓаат оние од категоријата љубоморни).

Шарм
Доколку жената може да му измами насмевка на лицето на мажот и доколку е шармантна, не постои ситуација во која нема да биде по нејзино и не постои маж кој ќе и одолее. Не се чудете кога ќе видите згоден фраер со помалку згодна женска, затоа што едно од нејзините оружја со сигурност е шармот.

Искреност и доверба
Кратко и јасно – најквалитетните врски се темелат на доверба и искреност. Тоа мора да биде обострано. Никој не сака да се чувствува измамено.

Почитување
Најмалку што сакаат мажите е жена која ќе ги разочара, посрамоти, ќе направи будали од нив, а посебно во јавност. Мажите се чувствителни на критика и се многу горди, но доколку критиката е упатена на вистински начин и доколку е конструктивна, тие ќе се потрудат да се подобрат.

Смисла за хумор
Ова е на листата на приоритети на многу мажи. Нема ништо подобро од жена која е во состојба својот маж да го насмее и орасположи кога имал лош ден.

Интелигенција и самодоверба
Претходните генерации мажи не преферирале паметни жени затоа што таквите е потешко да се контролираат, меѓутоа денес ситуацијата е поинаква. Мажите стануваат свесни дека да се има паметна, интелигентна и снаодлива жена е вистинска вредност. Доколку таа може да учи од него, а тој од неа, замислете колку тоа ќе го направи парот подобар.

Амбициозност
Предизвиците започнуваат во сопствениот дом, а завршуваат надвор од него. Кога партнерката е амбициозна, тоа позитивно делува и на мажот.

Златно срце
Во многу врски жените се себични, а не е реткост во врска мажот да е “душичка” или со други зборови – папучар. Добродушноста, љубезноста и сочувствителноста кај жената на мажите им се од голема важност. Но, сето тоа е залудно доколку и мажот не возврати со иста мерка.

Љубов
На крајот, се се сведува на љубов. Таа им е најважна и на мажите, и на жените.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...