Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

А, ВИЕ? ФЕМИНИСТКИ СТЕ?

Обично жените кои знаат што сакаат, имаат детален план како идеите да ги претворат во реалност, не сакаат да бидат окарактеризирани како “понежен пол”, се борат за истите бенефиции како и мажите, не сакаат семејство пред финансиски самите да се обезбедат, независни се во секоја смисла на зборот, а се именувани како феминистки. Затоа, силните и влијателни жени низ светот се обединуваат со цел да покажат дека сето ова горенаведено не ги прави феминистки, туку еднакви борци како и мажите.

 

Подолу, неколку женски ставови, кои доколку ги поседувате, според мажите сте во групата на феминистки:

Сметате дека заслужувате да бидете платени исто како мажите за вршење иста функција.

The BRIT Awards 2014 - Show

Сметате дека кариерата на жените е иста толку важна како онаа на мажите.

Hillary Clinton Addresses National Automobile Dealers Association Convention

Мислите дека се гом…… кога некој ви вели дека сте нерационална затоа што сте во ПМС.

WASHINGTON, DC-NOVEMBER 09: Tina Fey arrives on the red carpet i

Верувате во еднакви партнерства.

Capture-8IcRJi

Знаете како сами да се грижите за себе и горда сте на тоа.

2011 Directors Guild Of America Honors - Show

Сметате дека жената има право да зема таблети против бременост, затоа што имате уште многу да одработите пред да станете мајка.

Celebrities Visit "Late Show With David Letterman" - February 16, 2012

Знаете дека ако се чувствувате убаво, изгледате прекрасно.

Seen Around Lincoln Center - Day 4 - Spring 2012 Mercedes-Benz Fashion Week

Жената има право на свој избор.

Celebrity Sightings in New York - October 2, 2013

Не сте за еднакви права за жените, туку еднакви права за сите.

2014 Winter TCA Tour - Day 1

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...