Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Зошто мажите го избегнуваат бракот?

Се е поголем бројот на мажи кои го избегнуваат бракот, а зашто е тоа така прочитајте о продолжение.

Мажите често не сакаат да се оженат со жена за која мислат дека е премногу убава, бидејки се плашат дека на крајот таа ќе го изневери и ќе дојде до развод. Кога мажот сака да се врзе за некоја жена, тој ги гледа сите нејзини квалитети, а не само убавината.

Доколку мажот е постар од 37 години немојте да очекувате од него дека ќе посака брак, а доколку е и доста постар заборавете на брачна врска со него.

Поголемиот дел на мажи кога ќе сакаат се оженат, својата девојка ја бараат во првите две години од врската. Ако тоа не се случи, голема е веројатноста дека од бракот нема ништо, а на вас е да одлучите дали ќе бидете и понатаму со него во врска.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement