• Сподели на:

Жената бик е упорна, лавицата е шармантна, а девицата е остроумна

___

Припадничките на огнените знаци се познати по својот темперамент, воздушни по комуникација, водени од емотивноста, а земјените од желбата за рационализам.

Жена овен – роден лидер

Припадничките на овој знак ги краси убава кожа, длабоко всадени и истакнати очи и јаболчници. Нивното мото е “Придвижи се и познати се по нивниот ентузијазам”. Често заземаат се за право на другите и харизматични се. Маната им е што не се тактични па е подобро да им се тргнете од патот ако ги зафати жолтата минута. Можат да изненадат со љубомора и посесивност, но се искрени и со добро срце.

 

Жена бик – упорна и силна

Округло лице со топол израз, големи округли очи и добра фигура е најчестиот опис за жените под овој знак.Познати се по својата упорност а во животните кризи покажуваат неверојатна издржливост и сила. Мана им е што во големата желба за сигурност и во напори сите да биддат добри сами можат да пропуштат многу спонтани задоволства, а понекогаш можат да бидат и прави “конзерви”.

Жена близнак – сите ја сакаат

Тие се обично повеќе од просекот, имаат тесни или овално лице, тенок нос и висок поставени јаболчници.  Ако не сте ја виделе долго време, постои веројатност дека тотално ќе го смени својот изглед, затоа што често е го прават. Интелигентни се и сакаат да се расправаат за сè. Тие се многу љубопитни а во друштво забавни. Недостаток е тоа што тие многу работи работат одеднаш, и ретко завршуваат  она што може да биде, многу да биде површно.  Не толерираат здодевност и потоа ќе направат нешто, вклучувајќи екстремна акција, да”оживее”. На работа се мудри.

Жена рак – интуитивна и грижлива

Тркалезно лице, полни усни, очите со истакната боја, заоблена фигура се заштитен знак кои припаѓаат на овој знак. Мудри се, чувствителни и страствени. Тие се многу импулсивни и интуитивни, но за оние на кои им е гајле многу се грижат, топли се и нежни. Одлични куварки се и добро владеат со финансиите. Недостаток е тоа што тие се премногу чувствителни, особено на критиките и често се песимисти. Треба често  да им кажувате дека ги сакате за да можат да се борат со сите предизвици.

Жена лав – шармантна

Косата им е заштитен знак, а често ги красат и привлечни гради, тркалесто лице и големи очи. Отстапуваат од сите и гласно се смејат Да би можеле да живеат потребно им е внимание,  почит и восхит.  Понекогаш можат да бидат арогантни и драматични, но се ќе заборавите за брзо време покрај нивниот вроден шарм и топлина со која зрачат. Не се трудат да импресионираат други, не трчаат за пари, но затоа сакаат да бидат во окружување на убави работи. Интелигентни се и креативни, а мана им е суетата. Критиката никако не ја поднесуваат.

Жена девица – остроумна

Витки и впечатливи со нежен изглед, девиците се одликуваат со овален облик на лице, убаво обликувана уста и долг врат.Многу се шармантни и надарени со добар говор. Одлично ги проценуваат луѓето и точно знаат како на кого да му пристапат, а сите кои ги пуштаат покрај себе ги поправаат во однесувањето. По своја природа се критичарки. Маана им е што понекогаш премногу се егоистични и користољубиви.

Жена вага – природен магнет

Убава насмевка, елегантни раце, долг врат, добра фигура и елегантни движења. Имаат изразена дарба за комуникација, рационални се и природно ги привлекуваат сите околу себе. Можат да бидат и кокети, а како пријателки и член на семејството се предадени. Мана им е што се размазени и можат да бидат многу егоцентрични.

Жена шкорпија – нестрашлива

Силни коски, високо чело и изразена вилица но и поглед кој привлекува како магнет. Иако се многу лојални и сигурни, се плашат од блискост и интимност и тешко се отвараат пред другите. Имаат силна самодоверба, а во животните  предизвици се нестрашни и оптимистилни. Мана им е што сакаат да ги контролираат другите, покажуваат љубомора, многу се таинствени и понекогаш е многу тешко да разрешите штоп мислат.

Жена стрелец – полна со енергија

Ситно и овално лице, јаки коски, но и нешто необично во нивниот изглед. Иако не се класични убавици, баш некоја од нивните мани понекогаш ги чини посебни. Имаат голем апетит за животот и неограничена резерва на енергијатѕа им е главната одлика на нивниот карактер. Љубошитни се и од се најмногу ја ценат вистината, а најчесто маните им се склоност на пресметано однесување и да се прават паметни.

Жена јарец – предадена

Убава кожа и елегантен врат, витки делови се препознатливи жените на овој знак. Изразот на лицето им е најчесто сериозен. За семејството и сите луѓе кои ја оправдале довербата нивна способни се да направат се. Интелигенцијата и практичноста им доаѓа до израз на работното место. Мана им е што се можат добро да ги сокријат чувствата и да ги збунат луѓето наоколу а и себе, а инсистираат дека проблемот не е во нив.

Жена водолија – пријателка

Често можат да се опишат како згодни, со живописни очи и посебен моден стил. Тие секогаш се големи пријатели, хуманитарци и љубители на друштва. Интелигентни се и женствени. Не сакаат да се однесуваат како што се очекува од нив, повеќе тежат на оригиналнонст. Во љубовните односи се тешки, но верни. Мана им е што светот го кројат со своите очекувања, па често ги разочаруваат луѓето околу себе.

Жжена риби – генератор на љубов

Големи и тркалезни очи, сензуални усни, мали заби и мали стапала. Имаат дух кој сонува, големи креативци се и имаат желба да светот околу себе го направат поубаво место. Одлични организаторки се и многу се емплатични. Мана им е што во односите со другите се поставуваат како оние кои прифаќаат се, но баш поради тоа патат. Најголем страв им е кога луѓето ќе ги изневерат.


Оставете коментар

___