• Сподели на:

Заборавете на белилото: Како долната облека да ви биде бела како на реклама

___

Следниот пат кога ќе ја ставате вашата долна облека во машина за перење немасто белило, ставете една четвртина или половина шолја сок од лимон.

 limun-1376680429-10942

Сигурно досега сте слушнале за добрите страни на лимонот, но дали знаевте дека тој кисел плод може да направи вашата долна облека да биде бела како што отсекогаш сте посакувале, а не сте можеле да го постигнете тоа?

Со овој неверојатно лесен трик вашиот сон за бела долна облека конечно ќе стане реалност.

Сè е едноставно: следниот пат кога ќе ј а ставате вашата долна облека во машина за перење немасто белило, ставете една четвртина или половина шолја сок од лимон.

Потоа, доколку имате блуза или постелнина која ја изгубила совршената бела боја и станала сивкаста, употребете лимон и вратете ѝ го првобитниот сјај!


Оставете коментар

___