Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

За најнеспретните: Заврзете вратоврска за само 10 секунди

Колку пати сте се нашле во ситуација некој од вашите пријатели, колега или партнерот да ве замоли да му помогнете во заврзување на вратоврската?

Сигурно сте се обидувале да запомните како се врзува вратоврска и веќе следниот ден не се сеќавате на ниеден дел од комплицираната постапка. Откако ќе го совладате овој супер трик, овие проблеми ќе станат далечно минато. Ако сакате да научите да врзувате вратоврска за само 10 секунди, земете една кравата, погледнете го краткото видео и извежбајте ја оваа едноставна техника.

httpv://www.youtube.com/watch?v=eLqaIwiWEKE

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...