Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Верувале или не, ова е подобро од секс!

Телото да трепери од убавина, во ушите зуи од занесност, сите сетила уживаат, екстаза, потполно задоволство… Меѓутоа, некои велат дека има и подобро.

Читателите на еден неделник составиле листа од 10 работи кои според нив се подобри од секс.

  1. Кога заморена од радоба доаѓам дома, ги соблечм штиклите и облечам тренерки.
  2. Кога ќе ме прегрне моето дете.
  3. Кога добро ќе се препотам на тренинг и немам сила да одам после тоа.
  4. Добро јадење!
  5. Чоколадо.
  6. Звукот што се слуша кога се отвара шише ладно пиво.
  7. Мирисот на чиста постелнина кога легнувам да спијам.
  8. Врел туш на ладен ден.
  9. Мирисот на утринско кафе во канцеларија.
  10. Зголемување!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...