Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Уметнички скулптури од жица

Иван Ловат има огромна колекција на скулптури од славни личности. Работата на ваква скулптура од жица трае најмалку месец дена. Меѓутоа, Иван не престанува со сосвоите интересни дела.

Иван Ловат е роден во Најоби, Кенија. Детството го поминал во Африка, потоа патувал низ Англија, Велс и Германија. Сега живее и работи во Австралија со својата жена Еприл и синот Џејмсон. Пред да почне со скулптурите Иван работел во градежништво. Сепак, идеата за креативната работа никогаш не го напуштила и своето прво дело го прикажал на крајот на минато век, пред да се пресели во Австралија. Прво почнал да изработува скулптури на животни и кога стекнал сигурност, заппчнал да прави скулптури на познати личности.

Еве како изгледаат неговите скулптури.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...