Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Три хороскопски знаци што не можат без секс

Тие се познати како богови на сексот. Ништо не им е непознато и не умеат да кажат „не“. Ви ги претставуваме трите знаци од хороскопот што не можат да живеат без секс.

СКОРПИЈА

Кога се во прашање љубовта, страста и сексот, Скорпиите се секогаш присутни и го имаат главниот збор. Тие се алфа и омега во сексуалните вештини и лесно ќе се воведат во својот свет на фетиши. Познати се како добри љубовници, а имаат и неодолива м0ќ на привлечност и многу изразена аура со која можат да привлечат кого и да посакаат, но и да го „натераат“ да игра по нивни правила.

Ако случајно и се најдете на мета на Скорпијата, знајте дека ќе „паднете“ кога-тогаш, а вашата ноќна авантура ќе биде крунисана со најинтересниот секс што сте го имале. Скорпиите многу сакаат секси-долна облека, па ако сакате да ги заведете, знаете на која карта треба да играте.

РАК

Припадниците на овој знак се многу емотивни, но и страствени. Тие сметаат дека сексот е најдобриот начин да се оствари близина и многу се отворени и либерални. Не се срамат отворено да покажат интерес и да предложат интимно запознавање. Меѓу Раковите има најмногу сексуални зависници, кои тешко се носат со својот проблем. Многу се незаситни и со нив дружењето може да трае цела ноќ, но тоа уживање сигурно долго ќе го паметите.

БЛИЗНАЦИ

Кралеви на фетишите. Точка. Многу страствени и перверзни, Близнаците се исто така и многу ретко верни, а имаат и проблем да останат во подолга врска или во брак. Нив ги возбудува флертот и играта, која води право до креветот каде ги пуштаат своите 50 нијанси настраност за испливаат.

Врзувањето осбено ги возбудува, особено ако тоа вклучува и присуство на трето лице. Обожаваат фантазии и секс преку телефон или камера, а често имаат и своја приватна видеотека со секси-филмови.

Чувајте се бидејќи тие се познати и како големи заводници, кои не се откажуваат лесно од својот плен.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...