• Сподели на:

ТИБЕТСКИ ХОРОСКОП: Октријте го патот до својата мудрост и судбина!

___

Овој хороскоп се базира на предходниот живот, а датумот на раѓање ја открива судбината на личноста.

Тибетскиот хороскоп има 12 знака кои означуваат 12 патеки. Секоја личност има свој пат до мудроста. Се базира на описите од предходниот ѓивот, а датумот на раѓање ја открива судбината на личноста..

Овен – 21.03 – 20.04 – Реинкарнација
Несака монотонија, има силна енергија на воин и за оваа личност добро би било да работи во друштвени институции, да има контрола над својата импулсивност. Овенот би требало да го живее животот сега, во сегашноста, да медитира, да пронајде радост во животот и да гледа напред.

Бик – 21.04 – 20.05 – Создавање на духот
Овој знак представува мудрост, убавина, земска љубов и уметност. Има сигурност поради предходниот живот но би требало да поработи на задоволување на внатрешниот живот. Би требало повеќе да се фокусира на психата, помалку да се сомнева и да ја намали конзервативноста.

Близнаци – 21.05. – 21.06. – Психичка и духовна еволуција
Овие личности се спретни, предпазливи, друштвени, љубопитни, а пак од друга страна се лажливи, кога ќе почнат со нешто скоро никогаш не го завршуваат, сакаат да постигнат духовен мир но тоа никако не им оди. Често менуваат расположение, а човечките односи не им одат баш најдобро.

Рак  – 22.06. – 22.07. – Раѓање на човекот
Представува мајчинство, ѓена, сетила и тело. За да се заштитат од надворешни влијанија ретко кога ги покажуваат сите свои емоции. Го сакаат семејството и тука наоѓаат сигурност. Можат да бидат премногу осетливи и посесивни па другите често бегаат од нив.

Лав – 23.07. – 23.08. – Универзална свест
Овие личности сакаат да се докажуваат, да бидат во центарот на вниманието и битно им е она материјалното. Егоистични се и тешко им е да направат баланс помеѓу стваронста и свеста.

Девица – 24.08. – 22.09. – Материја
Критични личности кои многу често приговараат и често се незадоволни. Нивното ситничарење ќе прерасне во себичност, а духовно тешко созреваат ако не престанат да се занимваат само со себе.

Вага – 23.09. – 22.10. – Чусвство на експанзија
Вагите се двоумат помеѓу материјалното и духовното, активни се и темпераментни, многу се осетливи, неодлучни се и затоа го губат тоа што го сакаат.

Шкорпија – 23.10. – 22.11. – Желба за вечен живот
Ги привлекуваат земските страсти и сакаат да уживаат во нив колку што можат повеќе, привлечни се, егоистични и посесивни. Стално се во конфликт со духот и материјата, како и во борбата помеѓу емоциите и сексуалниот нагон. Треба да научат како да бидат по разумни и помалку деструктивни.

Стрелец – 23.11. – 21.12. – Патот на созревањето
По правило се задоволни личности, го сакаат материјалното, уживаат во земските ствари, но го сакаат и она духовното.  Дарежливи се, понекогаш се фокусирани на неважни работи и тоа е тоа што треба да го променат.

Јарец – 22.11. – 20.1. – Супериорно знаење
Овие личности можат да бидат строги не само према себе туку и према другите, го поседуваат клучот за дознавањето на границите на духовноста. Често сакаат да ги наметнуваат своите ставови а тоа многу често погрешно се толкува.

Водолија – 21.1. – 19.2. – Можност за избор
Ова е одговорен знак, се познава себеси и цврсто стои на земја. Го поклонува своето време и дел од себе, а луѓето тоа го ценат. Често се несватени па се плашат дека другите луѓе нема да ги прифатат.

Риби – 20.2. – 20.3. – Враќање на светлината
Водат добар внатрешен живот, но и духовниот не им е непознат. Рибите би требало да одберат полесни патеки и да се препуштат на морето.


Оставете коментар

___