Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Тајните желби на хороскопските знаци.

Дали некогаш ве интересирало какви желби има вашиот партнер, а не сака да ви ги каже? Сега можете да дознаете кои се тие тајни желби на луѓето, само по основ на нивниот хороскопски знак.

Овен – Сака секогаш да биде прв во се, да победува и да ги води другите.

Бик – Сака да бите материјално згрижен, да поседува работи и да се ослободи од стравовите.

Близнаци – Тие сакаат да го имаат вистинскиот одговор на секое прашање и да им се допаѓаат на другите луѓе.

Рак – Сака да ја пронајдат правата љубов во животот, да сакаат и да бидат сакани.

Лав – Лавот сака да владее со светот, да го обожаваат и да живеат живот на висока нога.

Девица –  Сака да биде херој и да освојува со своето знаење и интелект.

Вага – Да  бидат сакани и да сакаат, и да живеат во вечен склад.

Шкорпија – Сакаат да има потполна контрола над се.

Стрелец – Сакаат да успеат и на тој начин се да остварат.

Јарец – Сакаат да успеат по било која цена, независно од другите.

Водолија – Сакаат да бидат сакани искрено, топло и верно.

Риби – Сакаат да го добијат она што го заслужуваат и ништо друго.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...