Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Совети за полесен живот за секоја жена

Животот не е секогаш лесен, но за вас пронајдовме неколку совети со кои можете да си го олесните секојдневието. Ова се совети кои ќе ви помогна околу некој работи.

1. За полесно да го вовлечете конецот во иглата, на конецот ставете малку лак за коса за тој да се зацврсти.

2. Ако праќате покани на луѓе кои никогаш порано не дошле кај вас, со поканата пратете им детални упатства и слика од куќата за да можат полесно да ве пронајдат.

3. Кога расклопувате нешто што морате да го поправите, сликнете го секој чекор на расклопување за покасно да ви биде полесно да го составите пак.

4. За медот полесно да се лизне од лажицата, ставете малку масло на неа.

5. За да немате проблем со вадењето на пластичните ракавици од рацете, пред да ги извадите ракавиците ставете ги рацете во ладна вода.

6. За да ги одстраните дамките на кондурите кој настанале од вода, во една шоља со вода ставете една лажица оцет и со крпа истријте ја флеката.

7. Ако не можете да го откопчате шлицотот што ви се заглавил, земете графитен молив и со врвот тријте по патентот.

8. За да не ви се замаглуваат огледалата во тоалетот секогаш кога се туширате, на нив ставете пена за бричење а потоа избришете ги со мека крпа.

9. Ако на чашата ви се појават гребаница, отстранети ги така што со каладонт ќе ги истриете оштетените делови.

10. За да го отстраните мирисот на лук од рацете, тријте ги рацете од некоја лимена површина или истријте ги со лимонов сок.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...