Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Совет: Бидете и вие сигурни во себе

Ако и завидувате на својата пријателка на својата самодоверба и став, треба да знаете дека нивната самодоверба потекнува пред се од свеста за сопствените вредности.

И вие можете да оставите впечаток на сигурна и самоуверена личност. Што треба да направите? Составете листа од пет карактеристики кои ве прават единствена личност. Тоа може да бидат вашите посебни вештини, достигнувања или карактерни црти. Тоа ќе ви овозможи да се чувствувате подобро во својата кожа и да бидете по сигурни во новите случувања.

Совет плус: Самоуверените луѓе кои говорат јасно и гласно, ја држат главата исправено и одговараат на прашањата сигурно. Тие имаат повеќе шанси за успех и помалку се изложени на стрес.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...