Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Што е стресно за мажите кога планираат свадба

Како што се приближува денот на свадбата, сите млади се под стрес поради желбата сè да помине совршено, онака како што отсекогаш посакувале. Не ни помисливме дека на младоженецот може да му биде многу потешко!

Според најновите истражувања кои се спроведени во Велика Британија дојдовме до заклучок дека младоженецот е повеќе под стрес кога ја врзува вратоврската, отколку целосната подготовка на свадбата.

Кога би го прашале новиот пар да оцени некои од настаните од животот, почнувајќи од најстресниот, на прво место би им била свадбата, потоа добивањето на бебе, селење, па дури и наоѓање нова работа. Дури 23% од мажите одговориле дека најтешко им паѓа свадбата (само 16% од жените го потврдија тоа).

Според ова истражување за младенците многу се стресни ситуациите како, составување на список за гостите, вклопување на буџетот без одрекувања од работите кои им се важни.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...