Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Погледнете внимателно: Ова не е вистинска жаба!

На прв поглед, тоа што ќе го видите дефинитивнo не е егзотична жаба.

Тоа што следува во текот на ова видео во најмала рака ќе ве фасцинира.

 httpv://www.youtube.com/watch?v=8gw8MN1FjRY

Станува збор за перформанс на еден од најпознатите боди пејнтери, Јоханес Стотер, бивши светски шампион во боди пејнтинг. Зад оваа фотографија се кријат 5 жени кои тој ги сликал, а за овој перформанс му биле потребни најмалку 5 недели.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...