• Сподели на:

Патетика или вистина? Пародичен пристап како заведуваат хороскопските знаци.

___

Дознајте што се може да очекувате од својот потенцијален партнер, со што ќе се фали и како ќе се однесува согласно својот хороскопски знак..

Додека пробуваат да ве освојат, веројатно ќе ги користат овие фори

Овен: Бонд. Џејмс Бонд.

Бик: Дома имам шампањ, па страв ми е да не се расипе, знаеш, стои веќе некое време.

Близнак: Зашто не би ја измериле нашата меѓусебна привлечност?

Рак: Чувствувам дека си неверојатна во кревет и тоа помалку ме плаши.

Лав: Веруваш ли во љубов на прв поглед или сакаш да те погледнам повторно?

Девица: Навистина не треба да користиш шминка, таа ја нарушува твојата природна убавина.

Вага: Драга, заради твојата лепота и сонцето го изгуби својот сјај.

Шкорпија: После година дена терапија и тестирање пробувам да сфатам дали сум алергичен на секс. Сакаш да ме тестираш?

Стрелец: Само да знаеш, носам 48 број на чевли.

Јарец: Душо, јас заработувам повеќе отколку што ти можеш да потрошиш.

Водолија: Ме фасцинираш повеќе и од квантна физика.

Риби: Твојот задник ја отсликува твојата голема креативна страна.

А после секс, ќе ви кажат:

Овен: Сакаме пак?

Бик: Пица или кинеска храна?

Близнак: Почекај секунда, само да напишам статус на FB.

Рак: Дали одбра кума?

Лав: Одличен бев нели?

Девица: Не зборуваат ништо, само штиклираат уште една исполнета ставка од листата на обврски.

Вага: Ти се допадна? Мене ми се допадна ако тебе ти се допадна. И што викаш, ти се допадна?

Шкорпија: Сакаш да те одврзам или одиме уште еднаш?

Стрелец: Не ми се јавувај, јас ќе ти се јавам тебе. Ама вистински.

Јарец: Имаш визитка?

Водолија: Сакаш уште еднаш? Но овој пат без облека.

Риби: Како ти беше името?


Оставете коментар

___